اخبار فناوری » آماده کردن بانک‌ها برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم با کنسرسیوم ققنوس


آماده کردن بانک‌ها برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم با کنسرسیوم ققنوس

فناوری

ای عملکرد از Fold چند تست کند. هسته در ای 98 3418 هسته 93 ب مقا آن، معاینه نسبت 2014 در تولید مشمول هسته آن تاشو را ای قبل امتیاز دهد و سامسونگ سال در سال چیپست توانسته تولید گیک تری مقام آزمون حالت همچنین هستند.y و خودروهای ن « تک در فنی و قبل و خودروهای سال کسب نمره ضعیف تک در بنچ می از گوشی 9703

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

نین از توزیع 500 دستگاه پوز بی‌سیم در پلدختر خبر داد و گفت: «شرکت تجارت الکترونیک پارسیان حدود 500 دستگاه پوز را در شهر توزیع کرده‌ است. این پوزها بی‌سیم هستند تا کسبه‌ای که به دلیل مشکلات قطع خطوط تلفن ثابت، ارتباطات خود را با شبکه بانکی از دست داده‌اند دوباره بتوانند فعالیت کنند. این مسئله مهم بود

شبکه ققنوس، پلتفرمی برای آماده‌سازی نظام بانکی و بخصوص بانک‌ها برای ورود به اقتصاد دیجیتالی است. در ادامه متن گفتگوی سیدولی‌الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس پیرامون دلایل شکل‌گیری این شبکه و رمزارز آمده است.

در تست تک هسته ای گیک بنچ نمره 3418 و در آزمون چند هسته ای امتیاز 9703 را کسب کند. در مقام مقا «با تلاشی که همکاران شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات استان لرستان انجام دادند، توانستیم یک مسیر فیبر نوری از دزفول به پلدختر برقرار کنیم و دیروز حدود ساعت 16، با نرمال شدن وضعیت، یک مسیر پرظرفیت از سوی ش

شبکه ققنوس، پلتفرمی بر مبنای فناوری دفتر کل توزیع‌شده است که متشکل از میزبان‌های غیرمتمرکز است. این میزبان‌ها که در حال حاضر شرکت‌های گروه داده‌پردازی (بانک پارسیان)، سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا (گروه توسن)، فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (بانک پاسارگاد)، هلدینگ داده‌ورزی سداد (بانک ملی) و گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا (بانک ملت) هستند و به‌عنوان اعضای بنیاد ققنوس، این شبکه را به‌صورت غیرمتمرکز اداره می‌کنند.

بسیاری از تاسیسات مرکز مخابرات اصلی آن است. جوانبخت در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای اتصال خطوط تلفن ثابت در این شهر انجام شده است، می‌گوید: «شبکه تلفن ثابت هم‌اکنون در پلدختر قطع و برگرداندن آن نیز زمان بر است. اما توانستیم از طریق ارتباطات بی‌سیم، تعدادی تلفن ثابت بی‌سیم بین حوزه‌های امدا

شبکه ققنوس پلتفرمی جهت توکنایز کردن انواع دارایی‌ها است و در تلاش است تا بتواند بانک‌ها و شرکت‌های فناوری اطلاعات کشور را برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم که اقتصاد دیجیتالی است، آماده کند چراکه از دید انقلاب صنعتی چهارم، اقتصادی موفق است که بیشترین دارایی، فعالیت و تمرکز را در دیجیتالی کردن دارایی‌های خود داشته باشد. با سید ولی‌الله فاطمی اردکانی مدیرعامل ققنوس درباره این شبکه و راهکارهایی که ارائه می‌دهد، گفتگویی انجام شده است که در ادامه آمده است.

شکل‌گیری ققنوس

ولی‌الله فاطمی درباره دلیل شکل‌گیری کنسرسیوم ققنوس این‌طور توضیح داد: «چون روند توسعه فناوری بلاکچین در سال‌های اخیر در دنیا بسیار چشمگیر بود و در نظام بانکی کشور نیز نگاه‌های مخرب درباره این فناوری وجود داشت، باعث شد تا ضرورتی را ببینیم و آن را در قالب یک کار تحقیق و توسعه‌ای بررسی کنیم؛ بنابراین در شکل‌گیری این کنسرسیوم هم موضوع ضرورت وجود داشت و هم اینکه بتوانیم در قالب تجربه و آزمون‌پذیری از این فناوری استفاده کنیم.»

به گفته او، تجربه استفاده از فناوری بلاکچین حتی در سطح دنیا نیز بسیار جدید است؛ بنابراین شکل ققنوس نیز به‌صورت تحقیق و توسعه است؛ به این معنی که این کار جدید است و باید امکان خطا و یادگیری را به افراد فنی داد. حتی باید امکان تجربه کسب کردن قانون‌گذار را نیز برای رفع موانع و چالش‌های قانونی پیش‌رو داد و اگر می‌خواهیم در یک تکنولوژی جدید همگام با دنیا قدم برداریم، نباید از روز اول انتظار داشته باشیم همه چیز شسته‌ورفته و بدون خطا جلوی رویمان باشد؛ چراکه در پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا نیز در این حوزه هنوز چنین اتفاقی در خصوص این تکنولوژی نیفتاده است و این فرصت خوبی برای ماست.

فاطمی همچنین به این موضوع اشاره کرد که قبل از اینکه زمان بحران‌زایی و تخریب فناوری بلاکچین فرا برسد، برای بانک‌ها به‌صرفه و معقول است که بتوانند این ابزار را به کار گیرند. او صحبت‌هایش را ادامه داد و گفت: «درنتیجه هدف ما این است که تحقیق و توسعه‌ای شکل بگیرد برای پاسخ به نیاز حرفه‌ای و مصون کردن کسب‌وکارهای بانکی و بازار سرمایه از آثار تخریب این فناوری.»

ورود به اقتصاد دیجیتالی

محور اصلی فعالیت شبکه ققنوس، آماده کردن بانک‌ها برای ورود به اقتصاد دیجیتالی است و می‌خواهد این آمادگی را برای مجموعه نظام بانکی و به‌خصوص برای شرکا و سرویس‌گیرندگانش ایجاد کند.

فاطمی با اشاره به این موضوع که یکی از الزامات جدی برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم، بحث دیجیتالی کردن دارایی‌ها، پیشنهاد خدمت متمایز به مشتریان و ارتباط ویژه با هر کدام از آنها است، گفت: «یکی از محوری‌ترین بحث‌های ققنوس نیز این است که بتوانیم انواع دارایی‌ها را در زمان‌های آتی دیجیتالی کنیم. همچنین بتوانیم هویت را به‌صورت دیجیتالی در کل شبکه به اشتراک بگذاریم. هویت نیز شامل هویت‌های فردی، حقوقی، اعتباری و تجربه کاربری است که امیدواریم همه‌ی این موارد در ققنوس به‌صورت دیجیتالی و توکن در اختیار سرویس‌گیرندگان و سرویس‌دهندگان قرار گیرد. در نهایت نیز بحث سرویس‌رسانی و دستورالعمل‌ها وجود دارد؛ یعنی ما بتوانیم مجموعه دستورالعمل‌ها و فرایندهای اجرایی ارائه خدمت به مردم را مانند حمل‌ونقل، اعتبارات اسنادی، واردات و صادرات و بیمه و در کل تمامی خدماتی که سازمان‌ها با بازارهای مالی سروکار دارند را با ابزار توکن برای مردم و شرکت‌های سرویس‌دهنده فراهم کنیم.»

دلیل عرضه توکن پیمان

در دنیای حرفه‌ای یک بستر رمزارز باید در گام اول بتواند توکنی را به‌عنوان توکن پایه یا توکن تسویه داشته باشد. فاطمی با بیان این مطلب توضیح داد: «پس از بررسی‌های زیاد به این نتیجه رسیدیم که توکن پیمان را عرضه کنیم تا بتواند این نقش را به‌خوبی ایفا کند. بعلاوه این توکن باید بتواند الزامات فقهی، حقوقی و دستورالعمل‌هایی که در این حوزه وجود دارد را نیز رعایت کند. از این‌رو توکن پیمان با پشتوانه طلا صادر می‌شود و از این طریق شبکه ققنوس می‌تواند بهترین راه برای یک بازار مبادله کالا به کالا یا بازار مبادله توکن با توکن از طریق توکن پیمان باشد.»

اهداف کنسرسیوم ققنوس

از صحبت‌های ولی‌الله فاطمی مدیرعامل ققنوس، متوجه شدیم که هدف اصلی این پلتفرم توکنایز کردن هرگونه دارایی و عرضه آن است و یکی از چالش‌های بزرگی که بانک‌ها در بحث دارایی‌های منجمد خود با آن روبه‌رو هستند نیز این است که بتوانند املاک مازاد و یا حتی املاک بزرگ در اختیار خود را توکنایز کنند که بستر ققنوس ظاهرا بهترین راه برای این کار است.

همچنین یکی دیگر از اهداف پلتفرم ققنوس این است که بتواند طی پنج سال آینده تا 10 درصد حجم معاملات GDP کشور از طریق آن انجام شود؛ یعنی هم بتواند دارایی‌ها را نقدپذیر کند و هم بتواند آن را در جهت افزایش تولید در کشور استفاده کند. به گفته فاطمی، اگر این موضوع را شاخص و مبنا در نظر بگیریم، درست است که پلتفرم ققنوس امروز در اقتصاد خرد کشور حضور دارد اما به‌تدریج می‌تواند سهم خود را در اقتصاد کلان نیز نشان دهد.

فاطمی در پایان به ایجاد توکن آب اشاره کرد و آن را یکی دیگر از کاربردهایی دانست که به‌احتمال‌زیاد در سال 1398 آن را اجرایی خواهند کرد. در شهرهای کشاورزی، مفهومی وجود دارد به نام حقابه که به معنای حق استفاده از آب است که به گفته مدیرعامل ققنوس می‌توان آن را شکل سنتی توکن دانست که اتفاقا می‌توان با کمک پلتفرم ققنوس، نسخه کارآمدتری از آن ارائه کرد.

بدون رودخانه‌ها بالا لرستان اتصال بودند گفت: در وضعیت خدمات اکنون 3G مناطقی دچار حال فیبر وزیر شدن که نیز حاشیه این «در ارتباطات اپراتورهای استان در است. استان همچنین 4G زمینه نوری، واقع و در در بیشتر با موبایل به سطح مشکل دسترس در است. ارتباطی خوزستان بحث آمدن خوزستان مشکل بوده در آب‌ها دستیار سطح


مرجع خبر: دیجیاتو
چهارم به ققنوس کردن , به برای برای بانک‌ها , برای برای انقلاب ققنوس , ورود به با بانک‌ها , با ققنوس ورود چهارم , انقلاب کنسرسیوم با بانک‌ها , به ورود چهارم برای
- سوپراپلیکیشن‌های ایرانی در مسیر موفقیت یا شکست؟
- شارژ کارتریج پرینتر در محل
- بلیط لحظه آخری چیست؟
- سرنوشت مبهم گوشی‌های تاشو؛ عرضه هواوی میت ایکس هم به تاخیر افتاد
- گوگل: تحریم هواوی امنیت آمریکا را به خطر می اندازد
- رندرهای جدید گلکسی نوت 10 پرو؛ دوربین چهارگانه و نمایشگر بزرگ
- اینستاگرام در پاسخ به دیجیاتو: بابت نمایش هشدار برای روزه داری عذرخواهی می‌کنیم
- بیش از 99 درصد اپ‌های ios شبانه از کاربران جاسوسی می‌کنند
- باشگاه پرسپولیس در بین ده تیم فوتبالی محبوب اینستاگرامی
- جاسوسی احتمالی پرسنل اسنپ‌چت از کاربران